Z GERDĄ Twoje mieszkanie i dom mogą być ciche, ciepłe i bezpieczne .

Poczucie bezpieczeństwa w domowym zaciszu jest bardzo ważne dla nas i naszych bliskich. Jednak obawiamy się włamania, szczególnie że okres świąteczny i urlopowy to prawdziwe żniwa dla złodziei.
Jak można temu zaradzić?

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to temat rzeka. Oferta firmy GERDA jest bardzo szeroka – dzięki temu możemy wybrać produkt, który najlepiej wpisze się w stawiane przez nas wymagania. Składając zamówienie możemy samodzielnie skonfigurować szereg elementów konstrukcji, wykończenia oraz wyposażenia. Możemy zamówić dowolny rodzaj powierzchni, zmienić obicia, kolor całych drzwi lub niektórych fragmentów, nietypowe wymiary, konkretny zamek lub wzmocnienia. Szeroka oferta możliwych wzorów i kolorów pozwoli harmonijnie dostosować styl drzwi do stylu wnętrz. Pamiętajmy jednak, że nie tylko wygląd się liczy. Warto zainwestować w drzwi, które ochronią przed włamaniem i hałasem, zwiększając tym samym komfort naszego wypoczynku.

Cisza
Szczególnie ważne dla mieszkańców bloków mieszkalnych są doskonałe parametry akustyczne drzwi.
To właśnie drzwi do mieszkania izolują hałas dochodzący z klatki schodowej, czy windy. GERDA opracowała drzwi panelowe i metalowe klasy Premium. Wewnątrz konstrukcji skrzydła znajduje się specjalna płyta dźwiękochłonna. Jej zastosowanie pozwoliło osiągnąć wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej – powyżej 40 db, który znacznie przekracza minimalne wartości przewidziane w normach budowlanych. Dzięki temu możemy cieszyć się niczym niezakłóconą świąteczną atmosferą przy rodzinnym stole.

Ciepło
Drzwi wejściowe do domu powinny chronić przed utratą ciepła. Przy wyborze, należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik izolacji cieplnej. Im niższa jego wartość tym lepiej drzwi zatrzymują ciepło, wpływając tym samym na zmniejszenie kosztów energii w sezonie grzewczym. Średnie straty ciepła przez drzwi szacuje się na 10-20%. Duży wpływ na izolację termiczną ma rodzaj zastosowanych ościeżnic i progu. Jako wiodący polski producent GERDA rekomenduje zastosowanie progów np. aluminiowych lub ościeżnic PERFOTHERM®, które w połączeniu z ościeżnicą perforowaną osiągają współczynnik izolacji cieplnej na wysokim poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi spełnią nasze oczekiwania w poprawie komfortu termicznego i akustycznego tylko wtedy, gdy ich montaż zostanie prawidłowo przeprowadzony. Dlatego GERDA zaleca korzystanie z usług autoryzowanych grup montażowych.

Bezpieczeństwo
Gdy zadbaliśmy już o ciepłą i cichą atmosferę podczas wigilijnej wieczerzy, możemy skupić się na zapewnieniu jej niezakłóconego przebiegu. Jeśli chcemy mieć pewność, że nie będziemy mieć nieproszonych gości podczas świątecznego wyjazdu, warto wybrać wysokiej jakości produkt o wysokim poziomie zabezpieczenia antywłamaniowego. Drzwi mogą być określane mianem antywłamaniowych, tylko wtedy, gdy spełniają konkretne parametry. Konstrukcja skrzydła drzwiowego musi być wzmocniona stalowymi żebrami i prętami ze stali hartowanej. Bardzo ważne w konstrukcji są bolce antywłamaniowe zapobiegające wyważeniu drzwi, a także przynajmniej dwa zamki z kilkoma punktami ryglowania. Konstrukcja drzwi panelowych i metalowych Gerda jest zaprojektowana tak, by w zależności od modelu miała sześć, dziewięć lub piętnaście punktów ryglowania.
Ponadto, GERDA oferuje innowacyjne, wielowymiarowe i trudne do skopiowania klucze, posiadające miliony kombinacji, ze skomplikowanym mechanizmem wielozastawkowym i zapadkowym. Te cechy wyróżniają w sposób szczególny zamki GERDA i czynią je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi na rynku.

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania oferowane przez firmę GERDA, obecną na rynku zabezpieczeń od 30 lat. GERDA jest jednym z nielicznych producentów stosujących w produkowanych przez siebie drzwiach, własne, produkowane w Polsce, atestowane zamki i wkładki. Dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi, zamek i wkładka są idealnie ze sobą skomponowane, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo przed włamaniem. Wybór kompletnego produktu, najlepiej odpowiadającego naszym potrzebom, związanym z ochroną naszej własności – doskonalonego we współpracy z Biurem Operacji Antyterrorystycznych – gwarantuje harmonię i niezawodność działania poszczególnych elementów.